Aktuality, nabídky a další ...

Po dovolené...

6. září 2016
léto

 

Kontrolní hlášení

Prázdniny jsou za námi. A opět se vrháme do pracovního shonu. Pokyn č. D - 29 ze dne 8. srpna 2016 uvádí informace k prominutí pokut za nepodání kontrolního hlášení. Celý text...

 

Elektronická evidence tržeb

Všichni podnikatelé, kteří přijímají platby v hotovosti, kartou nebo jiným obdobným způsobem podléhhají povinnosti EET. (Dárkové poukazy, šeky...) Mimo EET jsou pouze převody z účtu na účet, inkasa, akreditivy nebo bartery.

Pro účely evidence tržeb není rozhodující, jaká je na faktuře uvedena forma úhrady (hotovost, převodem, dobírkou...). Rozhodující je, jak bude vystavený doklad uhrazen. Bude-li uhrazen hotově, nebo platební kartou, potom tato platba vstupuje do EET.

Informace z tiskové konference ministra financi Andreje Babiše z 9. srpna 2016: Od 1. prosince 2016 se nebude EET týkat stánkového prodeje občerstvení bez zázemí pro hosty. Tento se do EET zapojí až od 1. března 2018. Jsou zde zahrnuty vánoční trhy, farmářské trhy nebo třeba různé stánky na festivalech.

31. srpna 2016 byl zveřejněn Metodický pokyn k aplikaci zákona o evidenci tržeb. Tento slouží pro potřebu subjektů evidence tržeb i pro správce daně.

Od 1. září 2016 mohou žádat podnikatelé Finanční správu o autentizační údaje, které jim umožní přihlášení na portál správce daně.

 

© 2013 • Vladimír Lukáš